OHLÉDNUTÍ: Jak jsme sadili stromy nad Letnou

Uplynulý víkend vyšlo nejen počasí, ale hlavně se báječně vydařila akce Lesů České Republiky – Den za obnovu lesa. Ten se uskutečnil v sobotu 19.10. ve všech krajích České republiky. Díky této skvěle připravené akci, do které se zapojilo celkem 31 tisíc účastníků, bylo vysazeno 163.000 nových stromů! A to je úžasné. A nejen to. Lidé pomáhali stávět oplocení kolem nově vysazených stromů nebo odklízeli klestí z mýtin. Hlavně pro děti byl pak připraven zábavný a naučný program o lese, zvířatech a ekologii.

Ve Zlínském kraji se akce uskutečnila přímo ve Zlíně v lese nad Letnou. A tak jsme u toho taky nemohli chybět. Samotnou akci jsme spojili s příjemným výšlapem z naší čtvrti. Děti i rodiče s kočárky cestu bez problémů zvládli a nahoře kousek od Majáku se hned všichni zapojili do sázení stromů. Díky všem, kteří jste měli chuť a dorazili s námi! Bylo to moc fajn strávené odpoledne ve společnosti lidí, kterým na přírodě záleží.

Ještě jednou velké poděkování Lesům ČR za skvělou organizaci a za erudovaný, trpělivý a milý personál, který se tam o účastníky staral.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *